LIFESTRAW® FAMILY

2 799 

LifeStraw® Family je přenosný filtr na vodu, který transformuje mikrobiologicky znečištěnou vodu na bezpečnou a čistou pitnou vodu. Produkt nevyžaduje žádné baterie nebo náhradní díly, a přefiltruje až 18 000 litrů vody po dobu jeho životnosti, což by postačilo pro pětičlennou domácnost po dobu až 3 let.

Není skladem

Katalogové číslo: 7640144283476 Kategorie: Štítek:

Popis

LifeStraw® Family čistí vodu z otevřeného sladkovodního toku, stejně jako z rybníka, jezera nebo řeky a jeho průtok je 9-12 litrů za hodinu. Je vhodný pro pěší turistiku, cestování, kempování, expedice ve skupinách a to zejména v oblastech, kde mohou být vodní zdroje kontaminovány a obsahovat zvýšené množství bakterií a parazitů.

Přenosný, mikrobiologický filtr na vodu.

LifeStraw® Family využívá pokročilou technologii mikrofiltrační membrány, která odstraní až 99.9999% bakterií (napr.Escherichia coli, Vibrio cholerae, Salmonella typhi) a 99,9% z cyst prvoků (např. Cryptosporidium parvum, Giardia lamblia), které se běžně vyskytují ve vodě a způsobují různá onemocnění. LifeStraw®, tak výrazně snižuje riziko nákazy a propuknutí chorob jako např. tyfus, úplavice nebo průjem.

Použití a skladování

LifeStraw® Family je ideální na vašich cestách, dovolených, expedicích nebo kempování na přípravu pitné a nezávadné vody. Využívá speciální technologii dutého vlákna.

Voda se naplní do nádoby o objemu 2 l a ta protéká tzv. pro-filtrací, kterou tvoří speciální textilie s otvory 80 mikronů na zachycování hrubších nečistot. Voda vlastní gravitací protéká přes PVC hadici, která je přímo napojena na filtr tvořený dutými vlákny a následně čistá voda vytéká malými póry o rozměru 0,02 mikronu. Průtok vody je 9-12 litrů za hodinu. Otočením modrého kohoutku máte k dispozici čistou a nezávadnou vodu vhodnou k pití, a na přípravu polévky, čaje a různých vašich oblíbených pokrmů.

Po použití je důležité čištění, které se provádí zpětným proplachem a to tak, že se uzavřou oba kohoutky a stlačí se 3x červená pumpička BACKWASH. Následně pak uvolněte červený kohoutek, přes který vyteče, nečistá voda, která nesmí být žádném případě konzumována. Po návratu z cesty před uskladněním produktu LifeStraw®Family, propláchněte filtr a ostatní části pod tekoucí vodou na obou koncích a nechte vyschnout.

Hmotnost produktu je pouze 0,53 kg a všechny části produktu jsou chemicky a BPA Free.

Další informace

BRAND

LifeStraw

Výrobce