LIFESTRAW® MISSION 12L

3 339 

LifeStraw® Mission je přenosný filtr na vodu, který transformuje mikrobiologicky znečištěnou vodu na bezpečnou a čistou pitnou vodu. Produkt nevyžaduje žádné baterie nebo náhradní díly, a přefiltruje až 18 000 litrů vody po dobu jeho životnosti, což by postačilo pro pětičlennou domácnost na dobu až 3 let.

Dostupné na objednávku.

Katalogové číslo: 7640144283599 Kategorie: Štítek:

Popis

LifeStraw® Mission čistí vodu z otevřeného sladkovodního toku, stejně jako z rybníka, jezera nebo řeky a jeho průtok je 9-12 litrů za hodinu. Je vhodný pro pěší turistiku, cestování, kempování, expedice ve skupinách a to zejména v oblastech, kde mohou být vodní zdroje kontaminovány a obsahovat zvýšené množství bakterií a parazitů.

Použití a skladování

LifeStraw® Mission je ideální na vašich cestách, dovolených, expedicích nebo kempování na přípravu pitné a nezávadné vody. Využívá speciální technologii dutého vlákna. Voda se naplní do vaku o objemu 12 l a ta protéká tzv. pro-filtrací, kterou tvoří speciální textilie s otvory 80 mikronů na zachycování hrubších nečistot. Voda vlastní gravitací protéká přes PVC hadici, která je přímo napojena na filtr tvořený dutými vlákny a následně čistá voda vytéká malými póry o rozměru 0,02 mikronu.

Průtok vody je 9-12 litrů za hodinu. Otočením modrého kohoutku máte k dispozici čistou a nezávadnou vodu vhodnou k pití, a na přípravu polévky, čaje a různých vašich oblíbených pokrmů. Důležité je po použití čištění, které se provádí zpětným proplachem a to tak, že se uzavřou oba kohoutky a stlačí se červená BACKWASH pumpička 3krát. Následně pak uvolněte červený kohoutek, přes který vyteče nečistá voda, která nesmí být žádném případě konzumována. Po návratu z cesty před uskladněním produktu LifeStraw® propláchněte filtr a ostatní části pod tekoucí vodou na obou koncích a nechte vyschnout.

Hmotnost produktu je pouze 0,59 kg a všechny části produktu neobsahují žádnou chemii ani BPA.

Další informace

BRAND

LifeStraw

Výrobce